Deska do balansowania marki Wobbel- czy warto? - 6 powodów

Deska do balansowania marki Wobbel- czy warto?  - 6 powodów

Deska do balansowania marki Wobbel- czy warto? - 6 powodów

Dla każdego rodzica ważny jest prawidłowy rozwój dziecka. Dziś mamy do wyboru mnóstwo kolorowych, przesadnie hałaśliwych i świecących zabawek, które niekoniecznie wywierają pozytywny wpływ na rozwój naszych pociech. Dostarczają bowiem zbyt dużej ilości bodźców, wywołują efekt przestymulowania, a więc przeciążenia układu nerwowego. Jakby tego było mało, obserwuje się, że większość tych tzw. "kreatywnych "zabawek „wyręcza” dziecko w kreatywnym myśleniu.

Czym jest deska do balansowania?

To kawałek drewna, łukowaty kształt, odpowiednio wyprofilowany. Z pozoru, nic szczególnego prawda? Ale kiedy przyjrzymy się bliżej, można wymienić nieskończoną liczbę możliwości, jakie niesie za sobą ta drewniana zabawka. My mamy wrażenie, że autorem większości jej zastosowań były i są dzieci -ich wyobraźnia i kreatywność. Deska została zainspirowana szkołą „waldorfską”, która rozwój dziecka postrzega w trzech obszarach: myślenia, uczuć i woli. Jej zalety doceniają dziś nie tylko szkoły, przedszkola czy kluby dziecięce, a zwłaszcza te działające „w duchu Montessori”, ale świetnie sprawdza się w warunkach domowych. Bez wątpienia wpływa korzystnie na rozwój motoryki dużej oraz integracji sensorycznej. 6 powodów, dla których deska do balansowania marki Wobbel wpływają pozytywnie na rozwój dziecka:

1.stymuluje układ przedsionkowy, czyli tzw. zmysł równowagi. To niezwykle ważny zmysł, który jest podstawą do wszystkich czynności, zarówno tych mniej, jak i bardziej złożonych. Wpływa bowiem na późniejsze umiejętności takie jak czytanie czy pisanie. Deska do balansowania umożliwia nie tylko bujanie się, ale również może pełnić funkcje zjeżdżalni czy tunelu. Można na niej stać, siedzieć, kołysać się, huśtać, kręcić się.

2. wzmacnia zmysł propriocepcji, czyli tzw. czucia głębokiego Propriocepcja, to zmysł orientacji ułożenia części naszego ciała w przestrzeni. Układ proprioceptywny wykorzystuje informacje dostarczane przez mięśnie, ścięgna i stawy. Dzięki temu zmysłowi wiemy jak ułożone, są nasze kończyny, bez patrzenia na nie. Pozwala nam również na odbieranie bodźców związanych z uściskiem, rozciąganiem oraz ustawieniem i ruchem ciała. Deska jest doskonałym narzędziem do ćwiczenia tych umiejętności.

3. Minimalistyczny design To nie jest kolejna kolorowa, bezwartościowa zabawka, w której ktoś przesadził z kolorem czy formą. Zapewne nie przytłacza przestrzeni dziecka i nie przestymulowuje. Jej klasyczny drewniany design przypadnie do gustu każdemu. Może być ozdobą wielu pomieszczeń: pokoju dziecięcego, jak i salonu czy sypialni.

4. Pobudza, do kreatywnej zabawy Deska sprawdzi się podczas codziennych zabaw. Zapewni mnóstwo frajdy. To taki domowy plac zabaw. Ilość zastosowań deski ogranicza tylko wyobraźnia użytkownika. Może stać się mostem, tunelem, górą czy jaskinią, torem dla samochodów, kołyską dla lalek, misiów, a nawet teatrzykiem…

5. Bezpieczeństwo Deska balansowa Woobel została wykonana z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Dzięki temu jest bardzo wytrzymała, a także przyjazna środowisku. Jest w stanie wytrzymać obciążenie do 200 kg! Produkt jest też zgodny z certyfikatami CE, ASTM, AS/NZ i może być używany nawet przez noworodka. Co więcej, deska jest łatwa w utrzymaniu czystości- wystarczy przetrzeć wilgotną szmatka i wysuszyć. Wykorzystując ten produkt na zewnątrz, należy chronić przed czynnikami atmosferycznymi.

6. Wspaniała zabawa i rozwój na długie lata Z deski Woobel mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny-maluszki zawsze pod opieką kogoś dorosłego. Dzieci mogą bawić się pojedynczo lub w grupie. Najlepiej boso, lub w przyczepnym obuwiu, kładąc deskę na płaskiej i równej powierzchni. Deska to zdecydowanie dobra inwestycja, gdyż dziecko nigdy z niej nie wyrośnie. Osoby dorosłe mogą pracować nad swoją wytrzymałością, ćwiczyć wybrane mięśnie ciała.

https://www.youtube.com/watch?v=0qFy4Kns9q0